Čakrové meditace

rozepsáno | † 11. 05. 2010 | kód autora: rwM

...

Tento článek vychází z knihy Kniha čakrové léčby jejíž autorkou je Liz Simpsnová a vydalo ho nakladatelství Knižní klub.

...

Pokud nevíte co jsou to čakry, doporučuji si o tomto tématu něco zjistit na převážně nezávislých internetových stránkách jako například zde cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cakra.

...

Pokud myslíte, že o čakrách už máte alespoň základní představu, doporučuji vám vyzkoušet následující meditace, které jak doufám umožnují nahlédnutí do vlastního nitra. K celému procesu ti postačí obrazotvornost aneb fantazie a klidné a nejlépe tiché prostředí, nebo místo a poloha ve které jsi uvolněný a je ti dobře. Idální je mít zavřené oči a celou meditaci si pohodlně užívat (nikam nespěchat)... alespoň z mé zkušenosti.

...

A konečně se pustíme do vlastních meditačních pokynů. Ve skutečnosti tyto pokyny mají pouze za účel uvést tě do správné čakry a pokud uvážíš za vhodné libovolně si tyto pokyny upravuj. Společný cíl by měl být pouze dobrý pocit v závěru celé meditace.

...

Kořenová čakra

1. Dýchej nosem, pomalu a zhluboka.

2. Napni postupně každou skupinu svalů, od chodidel až po hlavu...

3. Představ si sebe sama v dokonalém prostředí. Jste v pohodlí, teple a bezpečí.

4. Kdo jsou ti lidé co spolu s tebou obývají to šťastné místo? Uvědom si každého z nich... Vnímej jejich lásku, která z nich proudí jako načervenalá zlatá záře, proniká každou buňkou vašeho těla a plní tě štěstím...

5. Představ si svou vnitřní matku, jak na tebe vlídně shlíží. Vnímej její úsměv, který tě zahaluje jako měkký háv... Uvědom si, že tě nikdy nenechá na holičkách. Tvoří část tebe samého a vždycky tě bude chránit.

6. Přistup ke své vnitřní matce. Obejmi jí, polib, vezmi jí za ruce. Raduj se z tohoto prožitku... Pomalu se navzájem poznejte. Nech sbou procházet pocit opětovného poznání a důvěry...

7. Přijmi od ní dárek. Prozkoumej ho. Ohmatej, očichej, obdivuj barvu a tvar. Pokud se to hodí ochutnej ho... Poděkuj matce a řekní jí, že její dárek budeš chránit jako poklad. Je tvůj, můžeš se k němu vrátit pokaždé, když si budeš připadat osamělý nebo utiskovaný.

8.

8.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky zivotni-styl

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.